دوره رباتیک

مقدماتی، کودکان و نوجوانان

رباتیک از جمله رشته‌های نوینی می‌باشد که امروزه در مدارس و مراکز آموزشی کشور‌های توسعه یافته به کودکان آموزش داده می‌شود. این رشته‌ی نوین تلفیقی از علم و مهندسی (مکانیک، الکترونیک، برنامه‌نویسی) است که مهارت‌های گوناگونی مانند قدرت تخیل و خلاقیت، قدرت حل مساله، مهارت‌های اجتماعی و….. را پرورش می‌دهد. ذهن کودکان آماده‌ی ساختن و خلق کردن است علم رباتیک نیز آن هارا به آرزوهایشان خواهد رساند.

دوره های رباتیک سرآمد:

  • مکانیک: مهارت آموزان کوچک ما با قطعات ساده‌ی مکانیکی و ابزار‌های ابتدایی آشنا شده و می‌آموزند که چگونه با خلاقیت خود سازه‌های جدیدی خلق کنند. همچنین، توانایی کنترل و هدایت ربات‌های کنترل شونده را فرا گرفته به رقابت‌های هیجان‌انگیز با یکدیگر می‌پردازند. و در نهایت طراحی و مدل‌سازی با نرم‌افزار ۱۲۳ Design را آموزش می‌بینند.

  • الکترونیک: مهندسین الکترونیک کوچک ما با مفاهیم قطعات الکترونیکی آشنا شده و با استفاده از نرم‌افزار Fritzing طراحی مدار‌های الکترونیکی را فرامی‌گیرند. سپس به لحیم‌کاری و نصب مدار‌های متنوع روی ربات‌های خود می‌پردازند
  • برنامه‎‌نویسی: تفکر منطقی و الگوریتمیک از اصلی‌ترین شاخصه‌های علم رباتیک می‌باشد که برنامه‌نویسان نوجوان ما به وسیله‌ی آشنایی با فلوچارت و کار در محیط برنامه‌نویسی Scratch مهارت‌های اولیه را می‌آموزند. سپس با آموزش نحوه‌ی کار میکروکنترلرها اولین ربات برنامه‌پذیر خود را می‌سازند.

در انتها مهارت‌آموزان سرآمد با استاندارد‌ها و قوانین مسابقات و جشنواره‌های رباتیک داخلی و بین‌المللی آشنا شده و بر‌حسب علاقه و مهارت، در زمینه تخصصی، تحت نظر مربی خود به ساخت ربات انتخابی می‌پردازند.

وسایل و تجهیزات دوره

کامپیوتر رومیزی برای هر نفر
سی دی ها و جزوات کمک آموزشی
تغذیه و پذیرایی در کلاس
ارائه گواهی پایان دوره آموزشی

سوالات متداول

سوالات مورد نظر خود را اینجا ببینید یا بپرسید

5- مسابقه ام دارید؟

مگه میشه رباتیک بدون مسابقه باشه اصلا! هم مسابقه داریم هم جایزه میدیم.

6- موقع مدرسه‌ها هم کلاساتون هست؟ به درسمون که لطمه نمیزنه؟

بله موقع مدارس هم کلاسامون برگزار میشه منتهی هفته ای یه جلسه که به درس و مدرستون لطمه نزنه

7- حالا اگر ما همه ترمامونو بیایم آخرش چی میشه؟

اونموقه دیگه تیم بندی میشید و بصورت پروژه محور کار میکنید تا تو مسابقات مختلف داخلی و بین المللی شرکت کنید.

8- اگر بریم یه شهر دیگه بخوایم رباتیک و ادامه بدیم چجوری بگیم اینجا چه دوره‌هایی گذروندیم و میخوایم ادامه بدیم؟

ما پایان هر ترم یه گواهی پایان دوره میدیم بهتون که هم حالت ارزیابی داره هم گواهی میکنه که شما چه ترمی رو اینجا گذروندین

1- رباتیک چیه اصلا؟

رباتیک یه علم جدید که از ترکیب سه تا علم مهندسی مکانیک، الکترونیک و برنامه‌نویسی بوجود اومده تا زندگی رو واسه آدما راحت تر بکنه!

2- از چه سنی میشه شروع به یاد گرفتن رباتیک کرد؟

علم که محدودیت سنی نداره! ولی هرچی از سن پایین تر شروع بشه بهتره چون خلاقیت تو رده سنی‌های پایین تر شکوفا میشه. تو آموزشگاه سرآمدم از سن ۶سال آموزش شروع میشه تا ۱۶ سال.

3- اکر قبلا جای دیگه دوره گذرونده باشیم یا خودمون یه چیزایی بلد باشیم چی؟

باید از اول شروع کنیم؟ معلومه که نه هدف اینه که چیزای جدید به شما آموزش داده بشه و به علمتون اضافه بشه پس تایین سطح میشید و تو ترم مناسبتون قرار میگیرید.

4- برای شرکت تو کلاسای رباتیک سرآمد چیا لازمه تهیه کنیم؟

هیچی! تو آموزشگاه همه ی تجهیزات در اختیارتون قرار میگیره شما فط باید انرژی و هیجانتونو همیشه همراهتون داشته باشید.

ثبت نام آنلاین رباتیک

فیلد هاییی که با علامت * مشخص شده اند، پرکردنشان الزامی می باشد. برای ثبت نام آنلاین از فرم زیر استفاده کنید. پس از پر کردن اطلاعات خواسته شدن و فشردن دکمه ثبت‌نام، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.
  • در صورتی که پست الکترونیکی دارید این فیلد را پر کنید. پر کردن این فیلد ضروری نمی باشد.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درباره ما :

مجتمع آموزشی آزاد سرآمد در سال ۱۳۹۴ توسط مهندس حمیدرضا خاتمی تاسیس شده است. مدیریت مجتمع آموزشی آزاد سرآمد به عهده مهندس علی محرمی و مهندس مهسا زنده‌دل می‌باشد.