آموزش فیلتر نویسی قسمت دوم

بدون دیدگاه
برای این کار وارد وبسایت مدیریت فناوری بورس تهران به آدرس tsetmc.com میشویم.
در بورس تهران چند هزار شرکت وجود دارند که هر کدامشان از ویژگی‌هایی برخوردارند که میتوانیم با استفاده از فیلتر نویسی مواردی را که میخواهیم برای خودمان فیلتر کنیم تا سهام خاص را بما نشان بدهد برای این کار وارد دیده بان بازار میشیم.

در دیده بان بازار بر روی آیکون فیلتر کلیک میکنیم.

وقتی بر روی قسمت فیلتر جدید کلیک کنیم به صورت پیش فرض فیلتر شماره‌ی صفر را برای ما اضافه میکند. مطابق تصویر زیر صفحه‌ای قابل مشاهده است که در آن میتوانیم کد مورد نظر خود را بنویسم و با استفاده از دستورالعمل تعریف شده ما میتوانیم فیلتر مورد نظر خود را در این وبسایت بنویسیم. این دستور العملها یکسری علائم مشخصی هستند که ما در هر قسمت از آموزش فیلتر نویسی یکی از آنها را خدمت شما آموزش میدهیم. به این نکته توجه کنید که بهتر است اسم پیش فرض فیلتر را تغییر دهیم تا در آینده راحت‌تر مورد استفاده قرار گیرد.
در این جلسه میخواهیم یک فیلتر ساده را به شما آموزش دهیم که در آن سهم‌هایی را بما نشان میدهد که قیمت پایانیشان پایینتر از آخرین قیمتشان است. میدانیم که قیمت پایانی قیمتی است که سهم در آن بسته شده و قیمت صفر فرداست و آخرین قیمت قیمتی است که آخرین معامله در آن اتفاق افتاده است. مطابق تصویر زیر زمانی که کد مورد نظر خود را نوشتیم میتوانیم اعتبارسنجی را بزنیم تا ایرادات کد را مورد بررسی قرار دهد. اگر کد ما ایرادی نداشت با کلیک بر روی دکمه‌ی ثبت، کد وارد شده اعمال میشود.

کد دستوری قیمت آخرین معامله plمخفف price last و کد دستوری قیمت پایانی pc مخفف price close می‌باشد. وقتی می-خواهیم قیمت آخرین معامله کمتر از قیمت پایانی باشد باید pl را کوچکتر از pc قرار میدهیم.

پس از اعتبار سنجی وقتی مطمئن شدیم هیچ ایرادی ندارد دکمه‌ی ثبت را زده و سهم‌هایی را میبینیم که آخرین معاملاتی که صورت گرفته است زیر قیمت صفر فرداست این کد در کنار تحلیلها با یکسری تکنیک‌های تابلوخوانی به ما کمک میکند که رفتار آینده سهم را بتوانیم پیش‌بینی کنیم.
توصیه: خودتان کد آموزش داده شده راهمین الان میتوانید در صفحه‌ی tse امتحان کنید. با فیلترهای پیشرفته‌تر در قسمتهای آینده در خدمتتان خواهیم بود موفق و پر سود باشید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.