آموزش فیلتر نویسی قسمت هفتم : قدرت خریدار

بدون دیدگاه
سرآمدی‌های عزیز سلام
همواره توصیه ما به شما این است که به یاد داشته باشید در کنار فیلتر نویسی سایر روش‌های تحلیلی مثل روش تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادین، تابلوخوانی را هم بیاموزید. برای سرمایه‌گذاری مطمئن در بورس بهتر است چندین روش را با هم انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.
برای شروع آموزش امروز وارد وبسایت مدیریت فناوری بورس تهران به آدرس tsetmc.com میشویم.
پس از ورود به قسمت دیده بان بازار فیلتر را انتخاب میکنیم .
طبق مراحلی که در قسمت دوم آموزش فیلتر نویسی خدمتتان توضیح داده شد. بر روی فیلتر جدید کلیک کرده و بر روی فیلتر شماره صفری که بوجود آمد کلیک میکنیم و در صفحهی فیلتر ابتدا میتوانیم اسم فیلتر را تغییر دهیم. فیلتری که امروز می‌آموزیم قدرت خریدار است.
در این کد دستوری نسبت قدرت خریدار به فروشنده را میآموزیم وقتی حجم خریدار حقیقی را تقسیم بر تعداد خریدار حقیقی کرده و همچنین حجم فروش حقیقی را تقسیم بر تعداد فروشندگان حقیقی کرده اگر نسبت اولی بزرگتر از نسبت دوم باشد درمییابیم که سهم در نقطه حمایتی خیلی خوبی قرار دارد. برای درک بهتر این فیلتر پیشنهاد میکنیم قسمت ششم آموزش تابلوخوانی را مشاهده نمایید.
پس از اعتبار سنجی اگر خطایی نداشت ثبت را میزنیم. این کد در کنار تحلیلها با یکسری تکنیکهای تابلوخوانی به ما کمک میکند که رفتار آینده سهم را بتوانیم پیش بینی کنیم.
توصیه: همین الان میتوانید در صفحه‌ی tse خودتان کد آموزش داده شده را امتحان کنید.
سرآمدی‌های عزیز حرف‌های شدن شما آرزوی ماست، معاملات‌تان پرسود و مال‌تان پر برکت.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.