آموزش فیلتر نویسی قسمت هشتم : قدرت خریدار

بدون دیدگاه

سرآمدی‌های عزیز سلام

همواره توصیه ما به شما این است که به یاد داشته باشید در کنار فیلتر نویسی سایر روشهای تحلیلی مثل روش تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادین، تابلوخوانی را هم بیاموزید. برای سرمایه‌گذاری مطمئن در بورس بهتر است چندین روش را با هم انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.
برای شروع آموزش امروز وارد وبسایت مدیریت فناوری بورس تهران به آدرس tsetmc.com میشویم.
طبق مراحلی که در قسمت دوم آموزش فیلتر نویسی خدمتتان توضیح داده شد. بر روی فیلتر جدید کلیک کرده و بر روی فیلتر شماره صفری که بوجود آمد کلیک میکنیم و در صفحه‌ی فیلتر ابتدا میتوانیم اسم فیلتر را تغییر دهیم. فیلتری که امروز می‌آموزیم سهم‌هایی را به ما نشان میدهد که در آستانه صف خرید شدن هستند.
پس از ورود به قسمت دیده بان بازار فیلتر را انتخاب می‌کنیم .
در این کد دستوری میآموزیم که قیمت فروش سهم نزدیک به ماکسیمم آن روز باشد و قیمت خرید هنوز قیمت ماکسیمم آن روز نشده باشد. برای نوشتن این کد دستوری لازم است سه شرط زیر باهم اجرا شوند.
شرط اول: سطر اول فروش )1po( ( ، pmax ( نشده باشند. شرط دوم: سطر اول فروش )1po(، بزرگتر از 1 (- pmax ( باشد چون نمیخواهیم خیلی پایینتر بفروشند. شرط سوم: سطر اول خرید )1pd( ( ، pmax ( نشدهباشند.
پس از اعتبار سنجی اگر خطایی نداشت ثبت را زده و سهم‌هایی را میبینیم که در آستانه صف خرید شدن هستند، توجه داشته باشید که لزوما همه سهم‌هایی که با اعمال این فیلتر نمایش داده میشود مناسب برای خرید نیستند. این کد در کنار تحلیلها با یکسری تکنیک‌های تابلوخوانی به ما کمک میکند که رفتار آینده سهم را بتوانیم پیش‌بینی کنیم.
توصیه: همین الان میتوانید در صفحه‌ی tse خودتان کد آموزش داده شده را امتحان کنید.
سرآمدی‌های عزیز با آموزشهای بیشتر با ما همراه باشید، معاملاتتان پرسود و مالتان پر برکت.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.