آموزش فیلتر نویسی قسمت ششم : قیمت مثبت تثبیت شده ، صف خرید نشده

آموزش فیلتر نویسی قسمت ششم : قیمت مثبت تثبیت شده ، صف خرید نشده

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
سرآمدی‌های عزیز سلام
همواره توصیه ما به شما این است که به یاد داشته باشید در کنار فیلتر نویسی سایر روش‌های تحلیلی مثل روش تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادین، تابلوخوانی را هم بیاموزید. برای سرمایه‌گذاری مطمئن در بورس بهتر است چندین روش را با هم انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.
برای شروع آموزش امروز وارد وبسایت مدیریت فناوری بورس تهران به آدرس tsetmc.com می‌شویم.
پس از ورود به قسمت دیده بان بازار فیلتر را انتخاب میکنیم .
طبق مراحلی که در قسمت دوم آموزش فیلتر نویسی خدمتتان توضیح داده شد. بر روی فیلتر جدید کلیک کرده و بر روی فیلتر شماره صفری که بوجود آمد کلیک میکنیم و در صفحه‌ی فیلتر ابتدا میتوانیم اسم فیلتر را تغییر دهیم. فیلتری که امروز می‌آموزیم فیلتری است که به ما سهمهایی را نشان میدهد که قیمتشان در رنج مثبت تثبیت شده ولی هنوز صف خرید نشده است.
در این کد دستوری 4 شرط باهم اجرا شوند. شرط اول: قیمت آخرین معامله ) pl ( حداقل 1 % بیشتر از اولین قیمت سهم در آن روز )pf( باشد. شرط دوم: تعداد معاملات )tno( حداقل 10 مورد باشد. شرط سوم: اولین قیمت امروز ) pf ( حداقل 1 % بیشتر از قیمت دیروز ) py ( باشد. شرط چهارم: برای حالتی است که صف خرید هم نشده باشد. که در این صورت قیمت پایانی ) pl ( با قیمت ماکسیمم سهم )tmax( برابر نباشد )=!(
پس از اعتبار سنجی اگر خطایی نداشت ثبت را زده و به این نکته توجه کنید که هرگاه این فیلتر را اعمال کردید حتما نمودار سهم را هم مورد بررسی قراردهید اگر این فیلتر همزمان با نقطه حمایتی سهم باشد، به ما کمک میکند تا سهم مناسبی را انتخاب کنیم. یا برای یافتن سهم‌های همگروهی که سایر هم‌گروهی های آن صف خرید شده‌اند ولی هنوز در آن گروه‌ها سهم‌هایی هستند که رنج آنها مثبت باشد و در نقطه حمایت باشند ولی هنوز صف خرید نشده باشند به ما کمک میکند. این کد در کنار تحلیل‌ها با یکسری تکنیک‌های تابلوخوانی به ما کمک میکند که رفتار آینده سهم را بتوانیم پیشبینی کنیم.
توصیه: همین الان میتوانید در صفحه‌ی tse خودتان کد آموزش داده شده را امتحان کنید.
سرآمدی‌های عزیز معاملات‌تان پرسود و مال‌تان پر برکت.

عضویت در خبرنامه سرآمد

دریافت جدیدترین آموزش ها و اخبار

آموزش های بیشتر

ترفندهای معامله گری

نایل فولر

برای کسب موفقیت تنها تلاش کافی نیست بلکه آشنایی با قوانین مخصوص و به کارگیری آنها و پیشرو قرار دادن توصیه‌های هر حرفه در زندگی

به دنبال مکانی مطمئن برای سرمایه گذاری هستید؟

سرویس سبدگردانی سرآمد در خدمت شماست